Posel radosti. Drobný ptáček kolibřík přináší léčení, radost, lásku a náhled věčnosti i do těch nejmenších skulinek, kde je zapotřebí. K jeho darům patří schopnost léčit světlem, jež vychází z jeho úst jako lejzrový paprsek a vytrvalost na dalekých cestách. Přináší nám velmi speciální zprávy a mnoho učení, z nichž to hlavní je o radosti.

hummingbird drawing

Kolibřík, nejmenší z ptáků, má jedinečnou schopnost létat pozpátku, do stran i vznášet se na místě. Je jediným z tvorů, který dokáže náhle zemřít i za letu v nejvyšší rychlosti. Zastaví se v letu tak, že se jeho křídla pohybují, jakoby vykreslovaly číslici osm, symbol nekonečna. Můžeme v tom číst jedno z jeho poselství: Často se cítíme zaseknutí v čase, litujeme něčeho, co se událo v minulosti, nebo se toužíme vrátit k něčemu, co už není. Jindy zase doufáme v lepší zítřky a stavíme si vzdušné zámky. Kolibřík nám ukazuje, jak nahlédnout na minulost a propustit ji, namísto toho, abychom se do ní zamotávali. Učí nás ocenit, že minulost tvoří naši budoucnost a že bez jejích lekcí, jakkoli mohly být tvrdé a zraňující, bychom nebyli, kým jsme. Byť minulost tvoří naši budoucnost, není třeba se v ní zabydlovat. Můžeme ji reflektovat bez toho, abychom se za ni soudili či na ní zahořkle lpěli. Když dokážeme poodstoupit a zaujmout postoj pozorovatele v našich životech, budeme je vnímat zcela jinak.

Kolibřík nás navádí k tomu, abychom vystoupili z lineárního kauzálního času a pochopili, že to co se stalo v minulosti nebo co se může stát v budoucnosti, není zdaleka tak podstatné jako to, co se vyjevuje právě teď. Připomeň si, jak je důležité zastavit se na okamžik a ocenit jeho dary. Napij se zhluboka sladkého nektaru života.


Sponzor www stránek

Kolibřík se kromě drobného hmyzu živí také nektarem, a tak vždy vyhledává sladkost života. Dlouhým jazýčkem se dokáže dostat skrze mnohdy tvrdé a hořké vnější vrstvy, aby pod nimi objevil ty sladké. Rostliny a květiny to vítají, neboť tím, že kolibřík saje jejich nektar, je opyluje. Právě proto mnohé kultury spojují kolibříka s léčivými vlastnostmi rostlin a bylin. Ctí si jeho peří jako magického nástroje. Říká se, že žádný jiný lék nemůže přinést tolik lásky, a přítomnost energie kolibříka přináší pozorovateli hlubokou radost.

Vibrující zvuk křídel a lehkost těchto ptáků jakoby představovala jemné energetické léčení květinovými esencemi. Ona lehkost nám také připomíná, že můžeme zlehčit svůj život, pokud se pro to rozhodneme. Jsme-li zatíženi strachy a obavami, náš duch nemůže roztáhnout křídla. Kolibříkovo peří hrající duhovými barvami, nás vyzývá k oslavě barevnosti života. Některé druhy nosí dokonce jména drahých kamenů, jako například kolibřík turmalínový či briliantový.

Lidé s tímto silovým zvířetem se lehce přizpůsobí každé situaci a vezmou si z ní to nejlepší. Nebývají závislí na umělých stimulantech, neboť nacházejí radost sami v sobě a v tom, že sdílí radost, lásku a krásu s druhými. Přinášejí svou vnitřní radost do různorodých nových prostředí. Mají dar vidět to dobré v lidech a nenechají se odradit drsnou a tvrdou skořápkou, neboť vědí, že pod jejím povrchem se nachází dobrota a krása.

Mívají přirozený talent na práci s květinami, který se projevuje třeba tak, že je rádi pěstují a rozdávají nebo užívají květinové esence k léčení, například v aromaterapii. Je-li kolibřík tvým průvodcem, máš mnoho energie a ducha, jenž usiluje o svobodu. Jsi-li vsazen do klece a omezován, tvá nádherná svobodná a milující energie trpí těžkými depresemi a pocity marnosti.

Autor: Ina Woolcott: http://www.shamanicjourney.com; přeložila Katka Fojtíková

Jeden komentář

Silové zvíře – Kolibřík

  1. Dobrý deň.
    Ďakujem za pútavo napísaný článok. Kolibríky ma vždy svojim vzhľadom priťahovali, nikdy som si však o nich neprečítala viac a tieto cenné informácie o ňom, ktoré ste uviedli, ma veľmi zaujali. Asi aj preto mi už od minulých Vianoc visí v aute tento milý druh vtáčika.
    Nič menej ale mi stále blúdi po rozume mytologické zviera Zlatý drak ako hlavné silové zviera, o ktorom som si našla akú takú charakteristiku (drak). No priznám sa, ze ma veľmi zaujíma aj význam farby (zlatá). Nikde som sa však k nej nedopátrala. Ak teda máte o tomto spojení vedomosť, budem Vám veľmi povďačná, ak mi napíšete na mail janka-7@centrum.sk.
    Prajem pekný deň a ďakujem ešte raz. Janka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..