Symbol transformace, věčnosti a moudrosti

Dračí medicína v sobě obsahuje změnu a transformaci, moudrost, nekonečno, dlouhověkost, nadpřirozené schopnosti a pohyb napříč prostorem a časem.

Dračí síla spočívá v schopnosti shodit starou kůži a vyjít ven coby nová transformovaná bytost. Drak poskytuje neohroženou obranu a svou nadpřirozenou mocí posiluje jakýkoli typ magie, kterým se zaobíráte. Představuje naše věčné transcendentní „já“.

Keltská tradice přisuzuje drakům různé kvality na základě jejich sepjetí s některým z živlů:

Ohnivý drak je podle ní symbolem proměny, energie a mistrovství. Je-li tvým silovým zvířetem, propůjčí ti entusiasmus, odvahu a vitalitu a vyživí tvůj vnitřní oheň. Pomůže ti překonat překážky. Posílí tvé vůdcovské vlastnosti a podpoří tě v oblastech, v nichž dosahuješ značné zručnosti. Ohnivý drak bývá silným ochráncem.

Vzdušný drak přináší vhled, inspiraci a vitalitu. S tímto silovým zvířetem je třeba zacházet s největším respektem. Proniká myslí a duší silnými záblesky osvícení. Přináší jasný vhled do všech problémů a učí nás důvěřovat vnitřnímu hlasu.


Partner www stránek
Objevte extrakty z medicinálních hub ...

Zemský drak přináší sílu a hojnost. Ukáže ti tvůj vlastní potenciál, tvé schopnosti a tvé vnitřní bohatství. Pomůže ti odhalit krásu a sílu, které v sobě nosíš, právě tak jako každý z nás. Zemský drak spočívá v nitru Země, když jej voláš na pomoc, představuj si těžkého draka pomalu se blížícího tvým směrem. Vnímej, jak tě obklopuje svou váhou a napomáhá uzemnění tvých roztříštěných energií. Vyživí tě jako Matka Země.

Vodní drak přináší spojení, hloubku a vášeň. Jako silové zvíře vynáší na světlo vzpomínky a přání, byť dlouho zapomenuté a dosud skryté. Utkáme-li se s našimi bolestnými zkušenostmi z minulosti, můžeme dosáhnout míru a vyrovnanosti. Vodní drak nám k tomuto úkolu dodá odvahu a soucit.

Autor: Ina Woolcott (www.shamanicjourney.com), překlad Katka Fojtíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..