Orel

Symbol ducha, vize a síly

Orel vám přináší svižnost, sílu, odvahu, moudrost, bystrý zrak, osvícení ducha, ozdravení, tvořivost, schopnost kouzlit a vidět skryté duchovní pravdy, povznést se nad materiálnem a vnímat duchovní aspekt světa, schopnost vidět celistvost – komplexní obraz, napojení na duchovní průvodce a učitelů a vyšší pravdy, velkou sílu a rovnováhu, důstojnost s grácií, intuitivního a tvůrčího ducha, respektování hranic, dosažení milosti prostřednictvím poznání a tvrdé práce.

My, k zemí připoutaní lidé, jsme po věky nacházeli inspiraci pozorováním orlů plachtících vysoko na obloze. Ve starověkém Řecku byl orel spojený se Diem, který se do něj občas přeměňoval, aby tak mohl vrhat své blesky. Dle některých původních  amerických duchovních nauk orel symbolizuje Hromového ptáka, rovněž spojovaného s hromy a blesky. Orel je posvátný posel, nesoucí na svých křídlech naše modlitby ke Stvořiteli a vracející se s dary a vhledy pro lidi. Orlí pera pomáhají šamanům a léčitelům při léčení ke spojení s Duchem. Jsou považovány za nejposvátnější pomůcky  při léčení a za symboly moci, ozdravení a moudrosti. Orel je v gaelské tradici také spojen se sluncem – nazývá se v galštině Suil-na-Gréine – Oko Slunce.

Orel nepředstavuje jen silnou energii nebe, ale má také má hlubší význam. Od orla se učíme, že život vypadá jinak z pohledu seshora, z oblohy. Musíme přijmout nový pohled na výzvy v našem životě. Nejsme-li schopni snadno najít správná řešení, může to být tím, že naše vize jsou příliš omezené a nevidíme řešení, která máme přímo před očima.

Další ponaučení od orla je nespoléhat se jen výhradně na řešení vytvořená našim rozumem. Díky jeho spojení se vzdušným elementem je orel napojen nejen na velkou inteligenci, ale také na duchovní vědění, které daleko přesahuje náš intelekt.

Dalšími silnými stránkami orla jsou nezávislost, vize a síla. Je jasné, proč orel byl a stále je uctíván. Domovem orla je svobodná obloha. Zde tráví většinu svého času nebojácně létáním vysoko nad ostatními. Zatímco křižuje mezi nebem a zemí, sleduje pečlivě prostor pod sebou. Jejich zrak je 8 krát silnější než u lidí, což jim umožňuje vidět kořist na míle daleko. Přestože váží méně než domácí kočka, orlí síla nemá nic společného s jeho velikostí. Jejich nohy a drápy jsou silnější než lidské ruce. Jsou schopni se střemhlavě vrhnout dolů a s přesností popadnout jejich kořist za letu.

Orlí zobák je spojen s čelisti a je nejsilnější částí jeho těla. Je určena pro lámání a drcení. Má nám připomínat, abychom věnovali pozornost naši řeči, a jak ovlivňujeme ostatní. Jedná se o to, co říkáme, o tón našeho hlasu. Využíváme naše čelisti především pro mluvení. Máme se naučit kontrolovat co říkáme, jak mnoho a kdy mluvíme. Když hovoříme bez sebekontroly, je pak snadné někoho zranit, rozbít a rozdrtit jej svými slovy.

Orlí pohled nám pomáhá naučit se vracet o krok zpátky a umět nahlédnout s odstupem na větší obraz. Potřebujeme objektivně posoudit minulost i současnost, zatímco hledíme vstříc budoucnosti. Musíme otevřít naši mysl a srdce abychom opustili vše staré, ta omezující přesvědčení, které nás drží zpátky. Orel nás učí odvážně čelit našemu strachu z neznámého, takže jsme pak schopni vyletět tak vysoko, kam až nás může vynést hravost v našem srdci. Vaše síla musí být využita moudře. Pamatujte, že chcete-li stoupat jako orel, musíte se dívat na svět obezřetně a musíte důvěřovat svým schopnostem.

Orel je také spojován s odvahou. Abychom se vzdali naší omezené perspektivy, opustili své pohodlí, zažité vzorce myšlení, přestože nefungují, abychom přeletěli do většího světa, to vše vyžaduje dostatek odvahy vstoupit do neznámých končin. Krásně je tato odvaha vykreslena v indiánských a keltských příbězích o šamanech a druidech, kteří se převtělovali v orly.

Mentální a emocionální proměna v orla je občas pro náš růst a poučení nezbytná. Jako u všeho, je zde riziko spojeno s otevřením se novým formám, ale odměna je mnohem větší. Orel nás žádá uvědomit si, že země není náš jediný domov a zároveň nás ponouká vzlétnout do naší skutečné vlasti – do světa duchovna.

Orli jsou majestátní a jejich přítomnost je dominantní. Mohou být společenskými ptáky, nicméně potřebují být odděleni od lidských zásahů do chovu ve volné přírodě. Pokud člověk přijde do blízkosti nebo se přímo dotkne jejich hnízda, velmi pravděpodobně jej opustí. Na vejcích sedí jak samec, tak i samice a sdílí povinnosti výchovy mláďat.

Orel je neuvěřitelně klidný. Často hřaduje na stromě celé hodiny bez hnutí. Všichni, kdo mají orla jako své silové zvíře, se mají naučit umění trpělivosti ve všech oblastech svého života. Skrze energii trpělivosti je vše možné.

Orel nás učí, jak projít životem bez lpění na čemkoliv, jak přijímat vše, co nás potká a jak přijímat vše jako dar z vesmíru. S jejich jemným sluchem loví stejně dokonale jako pomocí zraku. Pokud se orel přiletí do vašeho života, probudí se vaše schopnost slyšet duchovně i duševně.

Orel nás nabádá komunikovat každý den se vším, co je, abyste dokázali zužitkovat všechny dary, které se vám nabízí. Budete-li to dodržovat, zbavíte vaší mysl posuzování. Když přestaneme posuzovat, mluvíme s povzbuzením a laskavostí k druhým. Lekce, které jsou spojeny s posuzováním, jsou součástí toho, co vám orel přináší a čeho se vám dostane.


Sponzor www stránek

Pokud je orel vašim silovým zvířetem, pociťujete potřebu tvořit, ochotu zažít extrémy, ochotu využít svých schopností, ochotu pátrat po vašich pravých emocích. Musíte se stát něčím mnohem více, než jste si kdy dokázali představit, že je vůbec možné.

Orel symbolizuje stav bytí, kterého je dosaženo prostřednictvím duchovní práce, porozumění a zvládnutí iniciačních zkoušek, které jsou znovuobjevení naší osobní síly. Orel je dar jasného zraku, s nimž lze prozřít, o životě v rovnováze mezi Nebem a Zemí. Orel vám ukáže, jak se podívat nahoru a dotknout se svým srdcem Dědečka Slunce, ža máme milovat stín stejně jako světlo. Byli jste požádáni, dát si sami sobě svolení být volní a dosáhnout radosti ze života, po které vaše srdce touží.

(Ina Woolcott, http://www.shamanicjourney.com/, přeložil Neošaman)

 

11 Komentářů

Silové zvíře – Orel

  1. V nedávné minulosti,na kurzu jsem měla v meditaci poznat,které je moje silové zvíře,byl to orel.Ještě dnes cítím,jak jsem s ním,na jeho křídlech letěla.A teď si přečtu toto.Děkuji,nádhera…..

  2. Orol sa mi zobrazil ako moj zvierací totem. Dakujem pekne, vdaka tomuto článku som mohla pochopiť jeho vyznam a to, čo sa mi snažil povedať.

  3. Děkuji Patriku, za informace, které s námi sdílíš.Jedno z mých zvířat je právě orel a tvůj článek mi přinesl spostu poznání.Díky,díky,díky.

  4. Dobrý den, měla bych prosbu, zda by bylo možné takto popsat silové zvíře pásovce. Předem Vám děkuji. Články jsou nádherné a mají neskutečnou sílu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..