Zdraví; ochrana životního prostředí; péče o sebe sama, o druhé a o zemi; práce s duchy místa; tajemství a mystéria země; magie noci; magie vody; práce s emocemi a sny; tvůj jedinečný hlas; vhodný čas dát lidem najevo, kdo jsi; nemoc i tělesná a duševní pohoda; zdraví

Žáby jsou masožraví obojživelníci se zadními nohami dobře vyvinutými ke skákání a plavání pod vodou. Charakteristické zvuky doprovázející dobu jejich rozmnožování lze slyšet během teplejších měsíců téměř v každém jezeře či bažině. V tomto období samičky kladou vajíčka a samečci je oplodňují. Potěr, který tak vznikne, často zlikvidují predátoři. Z vajíček, jež dozrají, se vyderou pulci. Původně vodní býložravci postupně ztratí své ploutve a rozvinou končetiny. Jsou citliví na změny ve svém prostředí a v kontaminované vodě umírají. Mnoho žab je ohroženo znečištěním, ničením míst, která obývají a také predátory. Žáby nám připomínají křehkost našeho životního prostředí.

Učení a výzvy:

Někdy je důležité, abychom dali druhým najevo, jak na tom jsme, a právě teď přišel ten čas. Možná skrýváš pravdu o svém zdravotním stavu před sebou i ostatními. Jsi nemocný, jsi na dně nebo v depresích, jsi poslední dobou hodně unavený? Poděl se o to otevřeně s těmi, kdo jsou pro tebe důležití. Když přiznáš, že se necítíš nijak výtečně, lidé ti mohou pomoci na tvé cestě ke zdraví a pohodě.

Žába nás učí o tom, co je to nemoc a zdraví. Naše tělo podléhá neustálým změnám a balancuje mezi zdravím a nezdravím. Náš zdravotní stav odpovídá životnímu prostředí, genetice i našim vlastním myšlenkám. Nejsme schopni kontrolovat svou genetickou výbavu, ale máme možnost měnit a zlepšovat vlastní životní prostředí a duchovní postoje. Žabí energie představuje aktivní hledání řešení nerovnováhy a nepohody. Vymírání žab v našem prostředí nám připomíná, že musíme chránit a pečovat nejen o své vlastní zdraví, ale také o zdraví druhých a celého prostředí.

Žabí síla učí o hodnotě ochrany životního prostředí. I malé změny v našich zvycích mohou podpořit udržitelnější prostředí pro život okolo nás a příští generace. Žabí perspektiva tvrdí, že není nutné dramaticky měnit životní styl, abychom mohli přispět k velkým změnám. Uvaž, zda můžeš více investovat do recyklování, snížit spotřebu chemických prostředků či vyčistit kus lesa. Je mnoho způsobů, jak se můžeš podílet na změně.

Každý z nás má jedinečný hlas a unikátní způsob vyjadřování. Nemusíme se pokládat za příliš tvořivé, a přesto být kreativní v tom, jak se oblékáme, jak komunikujeme s druhými a jak tvoříme vlastní život. Žába nás vede k silnějšímu spojení s naším jedinečným hlasem a k jeho skutečnému ocenění.


Partner www stránek
Objevte extrakty z medicinálních hub ...

Žába je poněkud tajuplné stvoření, obydluje tmavá místa a nejčastěji bývá aktivní v noci. Její síla je výtečným průvodcem při nočních obřadech či magii. Žába nás učí o tajemstvích a záhadách země. Pokud se s ní v meditacích pravidelně spojíte, může vás seznámit s duchy vašeho místa. Žába nás učí o magii vody a její léčivé síle. Pijete dostatečně? Zkusili jste si někdy během sprchování představit, jak z vás voda splachuje negativní energii? Napadlo vás už zaskřehotat si ve vaně jako žába? Voda nás učí, jak volně plynout a obcházet překážky. Symbolizuje naše podvědomí, sny a emocionální stavy. Žába může být dobrou volbou, pokud hledáte spojence, který by vám pomohl lépe porozumět sobě samým.

Vskočí-li vám žába do života, nabízí vám výjimečnou příležitost pracovat s emocemi a se sny.  Zaznamenáváte si sny? Pamatujete si je? Jak často si uvědomujete své citové prožívání? Žába nás žádá o jasnější vnímání vlastních pocitů a uznání citové složky nás samých namísto jejího potlačování. Emoce můžeme chápat jako zdroj síly, nahlédneme-li pod jejich povrch, nalezneme cestu ke zdraví a pohodě.

Krajina je obydlená duchy. Někteří z nich nás chtějí poznat, jiní s námi nechtějí mít nic do činění, dohromady však oduševňují zemi okolo nás. Žabí medicína nám ukazuje, jak důležité je naučit se pracovat s duchy místa. Znáte původní kultury, jež tu žily před vámi a uctívaly zemi, již obývaly? Pokusili jste se už odvděčit se krajině, se kterou žijete za to, co vám dává? Vytvořit si upřímný a vědomý vztah se zemí, i kdyby mělo jít „jen“ o pozornost vůči spojení, jež s ní máte, může být velmi hlubokým aktem respektu. Zkuste to někdy a žabí energie vám pomůže.

Stinné aspekty:

Ti, kteří nemají žáby rádi nebo se jich obávají, mohou zanedbávat své zdraví a fyzickou i psychickou pohodu. Možná jsou přesvědčeni, že jsou v pořádku a že být unavený nebo přímo vyčerpaný je normální. Vyhýbají se vlastním potřebám a nevěnují se sobě samým. Ať už je tím důvodem cokoli, žába vskočila do vašeho života, aby vám připomenula, jak je důležité starat se o sebe a své zdraví. Vaše soukromé prostředí potřebuje péči, bez něj byste tu přece nebyli.

Žába coby stínový aspekt provokuje ty, kdo mají strach z tajemství a záhad země a jejích duchů. Někteří lidé se nadšeně potýkají s tajemstvím a učí se s ním žít, jiní se obávají dlouho skrytého vědění. Někdy je to moudrý postoj, neboť tajuplné a skrývané poznání může být nebezpečné, ocitne-li se v nepovolaných rukou. Žába vyžaduje, abychom zvážili, zda jsme hodni poznání, jež přinášejí tajemství a záhady. Potřebujeme si uvědomit, zda na tajemno neprojektujeme vlastní očekávání. Máme-li se duchovně rozvíjet, musíme tyto strachy překonávat.

Spojení:

Tak jako ostatní zvířecí spojenci se i žába objeví v pravý čas a nemůže být nucena k tomu, aby s vámi sdílela své učení. Žabí síla může být tichá a tajuplná, a přesto je jednou z nejčastějších zvířecích učitelů, neboť nese mnohé dary a učení. Nejvhodnější dobou ke spojení s žábou je noc, mnozí žabí duchové reagují na bubnování či zpěv. Žabí energie ne vždy promlouvá vaším vlastním jazykem a může být docela nenápadná, jako by vás provázela jen tak na pozadí. Když však svolíte ke kontaktu s touto bytostí, uvidíte, že její moudrost je bezbřehá a její velkorysost i obětavost vás může inspirovat k větší pokoře.

Autor: Ravenari, www.wildspeak.com, přeložila Katka Fojtíková

2 Komentáře

Silové zvíře – Žába

  1. Kedysi som bol na objavovaní vnútorného zvieraťa. Neviem, či to bola priamo žaba, no skôr niečo medzi slimákočervíkožabosalamandoru 🙂

    T

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..