Peruánský šaman Juan Carlos Pacaya Gomez (47)

„Negativní energie z těla vysávám ústy…“

Narodil se v Peru uprostřed džungle. Jako malý chlapec těžce onemocněl a oslepl-tehdy však zasáhl dědeček, uznávaný léčitel, bylinkář a šaman. Vysával mu hnis ústy tak dlouho, než byla krev opět čistá a otok zmizel. Věděl, že Carlos bude jeho následovníkem. Tři a půl roku prožil Carlos v pralese, aby se nechal vést jeho duchy a zasvětil se do tajů šamanismu. Před čtrnácti lety jej však osud přivedl do České republiky. Nyní Juan Carlos Pacaya Gomez (47) žije v Brně, jezdí po celé republice a pomáhá lidem od nemocí, bloků a negativní energie.

Umí meditovat a spojit se s duchy pralesa, a také léčit či odstraňovat bloky pomocí tabáku a bylinek.

Jak probíhá meditace

Foto: Aha! – Monika Brabcová

Poprvé jsem se s šamanem Carlosem setkala na brněnském Astrovíkendu při skupinové meditaci. Pokud se chcete seznámit s jeho prací a podívat se, jak v našich podmínkách šaman pracuje, pak je právě tato forma ideální. Stačí totiž jen zavřít oči a poslouchat pískání, popěvky Ícaros a soustředit se. Každý z účastníků meditace si zuje boty a šaman mu potře spánky nos a „třetí oko“ (místo uprostřed čela) speciální vodou – Agua de florida, do níž vdechnul kouř z tabáku mapacho, s nímž celou dobu pracuje. Trochu připomíná kolínskou a jde o speciální vodu, kterou jihoameričtí šamané používají při svých rituálech. Obsahuje dvacet esenciálních olejů z květin, odstraňuje negativní vibrace, pomáhá k meditaci a k naklonění duchů.

V místnosti po celou dobu hoří Palo Santo, živé, či svaté dřevo, které harmonizuje energie a používá se jako vykuřovadlo. Jakmile šaman potře všechny účastníky, začíná samotný rituál. Díky kouři z tabáku se dostává do změněného stavu vědomí, zpívá, chřestí, prochází mezi lidmi. U někoho se zastaví a vdechne mu kouř do vlasů. Přivolává duchy přírody. A stává se, že lidé se s nimi při meditacích skutečně setkají. „Viděla jsem jaguára,“ svěřovala se nadšeně jedna žena po skončení meditace. „A já zase nějaké podivné rostliny z pralesa,“ říká další. Obě se shodují na tom, že šlo o netradiční zážitek. Na samém konci rituálu čeká na všechny přítomné ještě jedno překvapení. Šaman pošle kolovat cigaros s tabákem mapacho a kdo chce, může si jeho chuť vyzkoušet. Tabák je silný a má prý očistné a harmonizující účinky….

 

Juan Carlos Pacaya Gomez

Terapie pomáhá, ale může bolet

I při individuálních terapiích šaman pracuje s tabákem. Podle toho, jak se kouř vine kolem těla pacienta, pozná, kde je problém, nemoc či negativní energie. Carlos je velmi dobrý diagnostik. Již při pohledu na člověka často pozná problém a tabák mu ho jen potvrdí.
Zatímco ale skupinová meditace je vhodná pro každého, u individuální terapie už to tak být nemusí. Poté, co mu tabák ukáže problematické partie, vysává totiž negativní energie z těla ústy. Je tedy jasné, že pro někoho může jít o terapii příliš intimní a nemusí na ni reagovat kladně. I když se to nezdá – může být navíc léčba i hodně bolestivá. To je však v pořádku. Ukazuje se, že v těle něco nefunguje a je třeba to napravit. Lymfa a krev musí volně proudit, odblokovávají se čakry. Terapie trvá minimálně hodinu a na konci následuje masáž pro harmonizaci těla. „Nejsem ale masér, jsem šaman,“ směje se Carlos, za kterým se řada pacientů stále vrací. „Moc mi pomohl, zbavil mně problémů, se kterými si nikdo nevěděl rady,“ svěřuje se starší žena, která terapii podstoupila. „Baňkování ústy mi přišlo přirozenější, nevadilo mi. Ale uznávám, že pro ženy, které mají problémy s dotyky, to asi nebude, ty ať jdou raději ke klasickému léčiteli,“ dodává.


Partner www stránek
KRATOM – KOUZELNÁ BYLINA Z JIHOVÝCHODNÍ ASIE

Šaman Carlos má jedno velké plus – čiší z něj optimismus a energie, kterou je schopen lidem dát, naopak jim vzít z těla to negativní. Každá terapie pro něj znamená velký energetický výdej. Sám se pak dobíjí v tichu, o samotě, při meditaci. Když pracuje, celý den nejí – jen pije, aby si nepodráždil žaludek.

 

Juan Carlos Pacaya Gomez

Znáte základní „šamanské“ pojmy?

 • Šaman – původně sibiřské slovo, které v překladu znamená „Ten, který ví/ vidí.“ Většinou se tak označuje indiánský léčitel či věštec, který bývá prostředníkem mezi lidmi a světem duchů.
 • Ayahuasca je matkou rostlin (Madre de planta) a amazonští indiáni ji konzumují více než 2 000 let. Léčivý nápoj se připravuje z liány a rostliny čakruna, která způsobuje nejbarevnější vize. Vaří jej šamani v domorodém prostředí, pije se čerstvý a používá se k dosažení transových stavů. V lidovém léčitelství slouží ke zjišťování nemocí, léčení i předpovídání budoucnosti.
 • Ícaros jsou léčebné magické zpěvy ve španělštině nebo v indiánském kmenovém nářečí, při kterých šaman předává prosby lidí duchům a bohům. Může jít i o pískání či melodický přednes.
 • Mapacho je směs ze syrového černého divokého amazonského tabáku, posvátné rostliny amazonského pralesa. Je silný, čistě přírodní. Kouří jej peruánští šamani, a tím pročisťují prostor i negativní energie, ale také se dostávají do jiného stavu vědomí a do kontaktu s jiným světy. Tělo chrání před zlými duchy.

Autor: Monika Brabcová,
Článek převzat z www: www.astrovikend.cz

9 Komentářů

Peruánský šaman Juan Carlos Pacaya Gomez

 1. Dobrý deň. Volám sa Zdenka Bielčiková čítala som články o Juan Carlos Pacaya Gomez.Dočítala som sa že vie pomôcť aj na diaľku .Chcem sa vás opýtať či by my vedel pomôcť.Mám problémy zo svojim synom.Vopred vám dakujem.

  1. Dobrý den,

   zkuste tento kontakt:

   Jak se ke Carlosovi objednat: Objednávky k diagnostice zdravotního stavu, léčení, čištění prostorů volejte asistentku Emilii Didi-Bertovou, tel. (+420) 722 456 589 nebo přímo Carlose, tel.: (+420) 721 153 979. Písemně se můžete objednávat e-mailem na samanart@seznam.cz. Více najdete na webu http://www.slunovrat.org.

   Patrik J.

 2. Tohle je šarlatán, šašek přestrojený, podvodník, bere penize za poskytování placeba. Pošlete na něj pčr.

 3. Pane Patriku,
  tohle individum je šarlatán. Nikdy nepředložil fakturu za poskytovanou službu, ani na žádost. Všechno zboží, které prodává, lze sehnat v ČŘ. Rád se přitulí kženám. Česká společnost snadno duvěřuje takovým vystředním bytostem. Hrají se na mimořádné, nadpřirozené. Přitom jsou to ubozi, chudí obyvatelé z rozvojové země.
  Snad se Vás přilíš nedotykám když piší takový komentář.
  Podle mně, měl byste si dát na něj velký pozor. Nebo Vy o tomhle všem víte, a přesto s ním spolupracujete?

  1. Dobrý den, pana Pacayu osobně neznám, byť jsem jej potkal na několika různých akcích.
   Na tomto místě se snažím zveřejňovat kontakty na lidi, kteří se zabývají léčením a rituály na šamanské cestě. Netroufám si hodnotit lidi, se kterými nemám osobně vztahy.
   Pokud máte zájem sdílet (i anonymně) Váš osobní příběh, rád jej posdílím na tomto blogu.

   Pravdou je, že jsem osobně poznal, či se jinak věrohodně setkal s práci různých šamanů ať už z naších zemích, nebo z těch exotičtějších a některé z nich bych všem rozhodně nedoporučil.

   Původní myšlenku přidat hodnocení a komentáře jsem nakonec opustil, protože jsem poznal, že lidé se v průběhu času mění a také, protože každý potřebuje jinou životní zkušenost. Kdo se nechce nechat využít a zneužít, ten si reference v souladu s během vesmíru obstará…

 4. Je to podvodník a zlý člověk, který jen navazuje kontakty s ženami a pak je psychicky vydírá, vytahuje z nich peníze. Za své služb NIKDY NIKOMU nedal žádný doklad o platbě.

 5. Dobrý den, pokud se objednáváte k tradičnímu šamanovi, tak se prosím nejdřív informujte, jak takové léčení vypadá a seznamte se aspoň obecně se šamanismem. Tradiční peruánský šaman opravdu pracuje ústy za pomoci tabáku. Jestli Vám to není po chuti nebo divné, tak se prosím raději objednejte k nějakému našemu doktorovi alopatické medicíny a nehodnoťte, co vůbec neznáte a ani nemůžete znát. Myslím, že pan Carlos je člověk na svém místě, a není nikterak jednoduché, tady v této sexistické společnosti vykonávat práci tradičního šamana a člověk si musí vážit takových lidí, že je tady vůbec máme. A to, že Vám odstraní bloky, podle mě ještě neznamená ukončené léčení, každý by se měl zamyslet nad příčinou, a dál s tím pracovat, to za nás nikdo neudělá. To už teď ví i každé malé dítě. Rovněž očekávat, že za jedenkrát dlouholetý problém odejde, to si myslím také není reálné. Je zde rovněž vidět, jak někteří lidé jsou plni neúcty, což je nemoc západní společnosti, kde se lidé odváží vyjadřovat k i něčemu, o čem nemají potuchy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..