Xolotl Martinez, aztécký šaman z Mexika, k nám do republiky jezdí pravidelně už několik let; vede zde posvátné ceremonie, tančí posvátné aztécké tance a také léčí. Povídali jsme si o jeho červencovém semináři Stezka bojovníka. Kdo to vlastně bojovník je? A proč vůbec bojovat?

Jak jde dohromady „život v posvátné harmonii se vším a se všemi“ a „cesta bojovníka“, jehož podstatou je boj?

To je přesně to, s čím také jezdím do vaší země. Lidstvo se v současné době nachází v krizi, a to na všech úrovních. Bojovník, na kterého se ptáte, je archetyp, který tu vždycky byl a který nás od útlého dětství učí, že je člověk stále připraven bojovat za sebe, za druhé i za celý svět. A tento boj začíná u nás samých, je to boj sám se sebou.

Boj sám se sebou? Já chci ale se sebou žít v míru, v přijetí – ne v boji. (usmívám se)

Je to boj s našimi slabinami a slabostmi, například s leností. Ale když vytrváme a pokračujeme, tak si uvědomíme, že tato cesta má dalekosáhlejší důsledky a má daleko hlubší význam, než by se dalo vyjádřit pouhým slovem. Není to pouze boj, který svádíme sami se sebou; nakonec to totiž ovlivní celý svět a podporuje celkovou transformaci, která se nyní děje.

A tato vývojová cesta pro každého z nás také znamená, že jsme neustále bdělí. Protože jedna z věcí, které nás naši předkové učí, je ta, že dnešek může být naším posledním dnem. Nikdo nám nezaručí, že zítra ještě budeme naživu. Proto dnes ze sebe musíš vydat to nejlepší! Musíš ocenit sám sebe i planetu, protože zítra už tu možná nebudeš. Národy z celého amerického kontinentu k tomu mají různá přísloví a jedno z těch nejrozšířenějších je „Dnes je dobrý den zemřít“. A také existuje jiné rčení, které ho doplňuje.

xolotl-do-textu-res

Jaké jiné přísloví může tohle zmíněné ještě doplnit…?

„Dnes je ten nejlepší den, abychom rozkvetli.“ (naznačuje dlaněmi gesto rozvíjejícího květu) A s těmito rčeními ve vědomí žijeme svůj každodenní život. Podle předpovědí a proroctví starých Mayů a Toltéků lidstvo projde velice náročným procesem… Takže musíme konat (zdůrazní) nejenom v rovině ideálů a představ, ale také se musíme jako bojovníci chovat. (zdůrazní) Bojovníci Světla, duchovní bojovníci…

Protože dnes je možné pracovat pouze v těchto úrovních, ostatní nižší úrovně jsou v dnešní době už nasycené. Touto prací se propojujeme s dávnou Moudrostí, která je, myšleno v této rovině, i tady, v Evropě i ve vaší zemi. Propojujeme se s Pamětí strážců této Moudrosti, s Kelty, Druidy i Slovany, kteří pro nás představují právě bojovníky – strážce Země, kteří žili v souladu se zvířaty, lesy a horami, s celou přírodou. A pak se objevilo mnoho bojů, ve kterých byla spousta žen a mužů, strážců této Moudrosti, umlčena. Vrcholem této destrukce je i postupné ničení přírody, nadobro zmizela řada živočišných druhů, posvátných živočichů…

Co s tím my, potomci, můžeme teď tedy dělat? Jaké konkrétní kroky můžeme učinit?

robudit v sobě znovu vědomí skutečných hodnot, probudit duchovní moudrost našeho lidství, která je zde, na určitých úrovních stále udržována. Jedna z nejdůležitějších věcí současnosti je vyhledávat a vytvářet rovnováhu ve světě, na všech úrovních – na duchovní i v běžném životě. Toto je tedy to nejdůležitější, tohle je hlavní úkol bojovníka světla.

A každý, kdo se tomuto věnuje, kdo je „na cestě“, se samozřejmě také mění a začne si uvědomovat, že jeho činnost má cenu. Jeho život dostává plnější smysl. A každá dobře udělaná „práce“ pro Matku Zemi má důsledky v celém vesmíru. O vzájemné propojenosti, multidimenzionalitě se dnes už ví.

Takže nebojujeme s někým nebo s něčím cizím; bojujeme sami se sebou, se svými slabostmi… a pak také za (zdůrazní) něco – ZA život, za naši evoluci a za probuzení Moudrosti Země! A není pravda, že bychom teď byli na vrcholu lidské evoluce, spíš jsme se té pravé duchovní evoluci vzdálili. Ale i to je součást procesu.

Na bojovníka a jeho misi se ptám záměrně. Už od června jste totiž v České republice a celé léto vedete program Za strážci moudrosti, jehož součástí je i červencový seminář Stezka bojovníka. O čem bude?

Hlavním záměrem je vydat se do přírody a určit si bod, který je pro nás nějakým způsobem důležitý. Hledáme tedy v přírodě silové místo, ať už to je hora, les, rybník nebo obřadní místo. A už po cestě přichází účastníkům učení, jak pracovat s přírodními silami, jak rozmlouvat s různými

bytostmi přírody a také jak se chránit, když do těchto místo vstupujeme. Toto učení se získává formou přímého prožitku. Snažíme se jít až na okraj možností každého z nás, fyzických, emočních i mentálních…

xolotl-do-textu2-res

Stezka bojovníka trvá tři dny, když ji děláme v Mexiku, tak někdy i čtyři nebo pět. Ta doba uteče velmi rychle, protože proces má svou vlastní dynamiku, která probíhá nepřetržitě, vedne i v noci. To nejdůležitější na Stezce bojovníka ale je, aby se lidé naučili proniknout do této magické dimenze přírody. A není to stejný prožitek být v údolí, horách nebo v jeskyni. Každé místo má úplně jinou vibraci, své ochránce a zvířata. Je to opravdu hodně silná a bohatá („šťavnatá“, pozn.red.) zkušenost, protože člověk objeví nádheru, kterou příroda oplývá. Slunce, měsíc, hvězdy… to všechno je najednou daleko bohatší a má úplně jinou příchuť.

(odmlčí se) Je to úplně jiný způsob, jak zakusit přírodu než jako turista nebo jako příznivec skalního lezení. A ještě jedna důležitá věc: Jakmile se člověk jednou naučí tento způsob chození do přírody, může ho potom používat pokaždé, když jde sám. Už bude vědět, jak do magického světa přírody vstoupit a jak se setkat s bytostmi, které tam žijí. Bude to daleko vědomější přístup.

Jaká je motivace těch, kdo na seminář přicházejí? Chtějí ve svém životě něco ukončit nebo naopak začít? Nebo hledají svou vlastní sílu? Vizi?

Odpovím vám jedním naším příslovím: Cesta bojovníka je setkání s přírodou, se svou vlastní vnitřní silou i sám se sebou. A takhle to děláme my, průvodci a také to učíme ostatní, protože se to dotýká částí jich samotných. Všichni (zdůrazní) hledáme právě tohle, každý z nás máme v sobě archetyp bojovníka. Jenom ne u každého se probouzí právě teď, v tuto dobu.

Každý bojovník světla má své silové zvíře, svého ochránce a ochranné amulety. Je to člověk, který umí pohledem proniknout do jiných dimenzí přírody, umí se obklopit světlem a který má tolik odvahy, aby odevzdal svůj život této Cestě, cestě bojovníka světla.


Partner www stránek
Objevte extrakty z medicinálních hub ...

Tím jste mi odpověděl na otázku, v čem se účastníci této Stezky bojovníka změní, až se vrátí z přírody zpátky. Budou tedy více spojeni sami se sebou…

Ano, sami se sebou, s vlastním bytím, se svým vnitřním bojovníkem. Mnohokrát také změní pohled na život i na vlastní život, hodnoty, které až dosud vyznávali. A o to nám také jde: v mnoha lidech se tím totiž začíná probouzet Vědomí i povědomí o tom, že jsou součástí tohoto procesu a aktivně do něj přispívají. Každý nový bojovník, který se přidá, znamená velkou oslavu pro vesmír. (usmívá se) Protože toto všechno, celý tento proces probouzení je evoluční proces. A vesmír vývoj vždy oceňuje.

Za překladatelskou pomoc děkuji paní Soně Králové, autor článku: Rina Komorádová
Převzato z www: magazin.maitrea.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..