Přesvědčení jsou vlastně koncepty, které jsme buď sami vytvořili, nebo jsme je převzali od někoho jiného. Funkce věřit v něco je další velká schopnost vašeho vědomí. Idea přesvědčení/víry, o které mluvíme, nemá nic společného s tím druhem přesvědčení/víry, která je obvykle používána v náboženském kontextu.

Přesvědčení/víra je vestavěná funkce vašeho vědomí. Je to jeden z nejmocnějších nástrojů jak tvarovat naši realitu. Je tak mocný, že když se přizpůsobivě formuluje pro mnoho lidí, může posunout vědomí mas a vést k hlubokým změnám naší společnosti. Dokonce má sílu změnit kolektivní vědomí celé civilizace na této planetě.

Co je účelem přesvědčení/víry? Účelem přesvědčení/víry je zážitek. Jak je to možné? Přesvědčení/víra je v základě koncept, něco, co předpokládáte, ale vlastně to nevíte jako konkrétní fakt. Něco víte jistě, pouze pokud jste to prožili. Všechno ostatní jsou koncepty, které bereme do úvahy a které tvoří základ našich znalostí. Celý náš svět je postaven kolem přesvědčení/víry.

Existují dva způsoby, jak můžete žít váš život. První je pozorovat přírodu a vybudovat přesvědčení/víru kolem ní. To je dosud běžný způsob, jakým dostáváme informace ve škole. Tento přístup v životech lidí převládá. Problém tohoto přístupu je v tom, že vede k formě prožívání, která nás přesvědčuje, že nejsme odpovědní za nic, co se nám v životě stane.

Tento přístup také vede k představě, že věci v našem životě nemůžeme změnit. Druhý přístup je opačný. Rozhodnete se, v co chcete věřit, a pak později najdete důkazy tohoto přesvědčení/víry v přírodě. Zní vám to divně? Pokud ne, možná jste už posunuli vaše vědomí do tohoto nového způsobu myšlení.

Jaké jsou výhody má uvažování tímto způsobem? Jste odpovědní za to, co se děje ve vašem životě a také byste mohli říct, že jste to nějakým způsobem vytvořili. Buď jste si vědomi toho, že jste tvůrce svého života, nebo ne. Mnoho toho, co opravdu vytváříme, se stane nevědomě. Jiná výhoda vědomého uvažování je, že můžete změnit, co chcete zažít, jednoduše změnou vašich přesvědčení a konceptů kolem nich.

Uvědomte si, jak je to mocné! Když prožíváte váš život jako mistr vašich přesvědčení, můžete zvládnout cokoliv, protože skutečně víte, že jste to stvořili a dokonce i když si toho nejste vědomi, do jisté míry to přijímáte. Aktem přesvědčení formujeme unikátní strukturu našeho vědomí a energetických vzorců, které fungují jako program toho, co zažijeme v našem životě.

Pokud vám váš nejlepší přítel něco řekne, vy tomu okamžitě věříte, protože víte za ta léta, že informace od něj byly vždy spolehlivé. Získávání informací od cizinců je úplně jiný případ a úroveň přijmutí bude nejspíš nižší. Vezměme si například takové lékaře. Většina lidí ochotně věří svému lékaři, protože považují lékaře za někoho kdo má „nejvyšší pravdu“.

Pokud jste přesvědčení, že „znáte“ pravdu, přiřadili jste tomuto přesvědčení nejvyšší úroveň důvěry. Avšak chápejte, že to je stále přesvědčení nikoli pravda. Absolutní pravda neexistuje, i když pro to najdete důkazy v reálném světě. Přesvědčení jsou koncepty vaší originality (původnosti) anebo originality jiných, které jsou zabudovanou funkcí vašeho vědomí. Přesvědčení funguje jako mocná náplň, která formuje vaši zkušenost. Přesvědčení obvykle pochází z pozorování aspektů života a formování názorů o něm.

Efektivnější způsob práce s přesvědčením zahrnuje nejdříve určit čemu věřit a pak nalézt důkazy, které podporují váš výtvor. To je způsob jak vytvořit vědomý program vaší reality.

9 omezujících přesvědčení, která vám brání ve vytváření/realizaci V určitém bodě vašeho života se můžete ptát sám sebe, proč jsou ostatní lidé tak úspěšní a mají spoustu peněz a vy ne. Podle toho, jak detailně se na to podíváte, dostanete několik odpovědí.

 1. Měli víc štěstí než já
 2. Měli lepší vzdělání
 3. Narodili se do bohaté rodiny.
 4. Měli peníze na zahájení podnikání
 5. Měli peníze na investici do nemovitostí
 6. Jsou chytřejší než já
 7. Jsou mladší než já
 8. Vypadají líp než já
 9. Pracují tvrději než já

Seznam může pokračovat na několik stran. Peníze jsou téma, které generuje nejvíce přesvědčení a pak následuje téma vztahů. Jednou jsem vedl seminář, kde jsme zkoumali přesvědčení lidí o penězích. Za 30 min jsme jich měli 3 plné strany. Možná to zatím nevíte, ale vaše přesvědčení jsou programem vaší reality. Kdybyste to věděli, vytvářeli byste nějaká přesvědčení z tohoto seznamu?

Pravděpodobně ne, protože tato přesvědčení nejsou vůbec podporující. Tato přesvědčení vytvářejí realitu, která vás nechává hrát roli oběti a navíc vás drží přesně tam, kde jste. Nezlepší váš život ani o kousek.

Proč vytváříme tato přesvědčení, když víme, že nejsou ani trochu konstruktivní? Odpověď leží v povaze našeho vědomí. Většině z nás řekli, že to je svět mimo nás, který utváří naši realitu. Je to základní přesvědčení, že se nám život děje. Mnozí z nás si toto přesvědčení potvrzují několikrát za den. Výsledkem je, že si naše vědomí každý den vtiskuje stejnou zprávu. Zprávu se stejnými, starými přesvědčeními. Jako dospělí si ani nejsme vědomi toho, že náš život, jak se děje, je vybudován na přesvědčení.


Partner www stránek
Objevte extrakty z medicinálních hub ...

Stává se opravdovou realitou, kterou si sami potvrzujeme v každém okamžiku. Tak jak se dostat z tohoto dilematu? Musíme se podívat z odstupu na naše přesvědčení. Vezměte si papír a pero a napište všechna přesvědčení, která máte o penězích. Příliš nepřemýšlejte, buďte spontánní, když vám dojdou vaše přesvědčení, pište, co si o penězích myslí ostatní.

Pak si k nim poznamenejte O nebo P podle toho, zda vás omezují nebo podporují, Omezující přesvědčení nepodporují vytváření bohatství, podporující ano. Teď se podívejte na váš seznam a spočítejte vaše skóre. Kolik omezujících a kolik podporujících přesvědčení máte? Uvědomte si, že omezující přesvědčení nepodporují vytváření hojnosti.

Vezměte si papír a vymyslete přesvědčení, která přesně vytvoří hojnost, kterou chcete mít. Když jste vytvořili tento seznam, projděte si každé přesvědčení a vytvořte si mentální představu. Podržte si tuto představu v mysli 10 – 20 sekund. Možná budete potřebovat nějakou praxi, ale při každém opakování se zlepšíte. Dělejte toto cvičení v tichém, klidném a uvolněném prostředí, to vám pomůže vtisknout tato přesvědčení do vašeho vědomí. Pamatujte, přesvědčení jsou programy toho, co se projeví ve vašem životě. S malým tréninkem budete schopni se přesunout do další fáze, ve které vaše přesvědčení procítíte.

Prociťujte, jako by se tato nová přesvědčení, která podporují, živí to, co chcete vytvořit, už opravu uskutečnila.

 • Jaké to je cítit se milionářem?
 • Jaké to je cítit hojnost ve vašem životě?
 • Jaké to je cítit, že máte více peněz, než můžete utratit?
 • Jaké to je, cítit, že dáváte ostatním?
 • Jaké to je, koupit si něco bez dívání se na cenu?

Kdykoliv se přistihnete při přemýšlení nebo mluvení o omezujících přesvědčeních o penězích, zastavte to. Jděte zpět ve své mysli, kde si můžete vybavit nějaké ze svých vědomě vytvořených přesvědčení o penězích a spojte se s ním. Čím více to budete dělat, tím více cvičíte svou mysl v novém způsobu myšlení, cestě která vede k životu v bohatství a prosperitě.

Je životně důležité, abyste se naučili rozpoznat negativní přesvědčení, která hrají roli v programu vaší reality. Pracujte s nimi. Nejdříve rozpoznejte přesvědčení, která vás nějakým způsobem omezují a pak vytvořením pozitivních přesvědčení podporujte, to, co chcete vytvořit. Použijte pro to jakýkoli nástroj, který vám vyhovuje, ale dělejte to často a vědomě.

S láskou, světlem a životem
Jorge Redtail Hawk

Autor: Jorge Redtailhawk, inlakesalaken.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..