Zdeněk Ordelt, Cesta k obnově naší keltské a slovanské tradice from ELIA TV & CESTY K SOBĚ TV on Vimeo.

Cesta návratu našich domorodých tradic, co se odehrálo na kongresů zástupců evropských domorodých kultur.

okobohu.cz


Partner www stránek
Objevte extrakty z medicinálních hub ...

Cesta na mezinárodní kongres ECER věnovanému obnově nativních evropských tradic, Vilnius, Litva 8. – 11.7.2014

Celá tato akce byla velikým překvapením. V roce 2013 jsem na zasvěcení u Mayů potkal litevskou šamanku, se kterou jsem se dohodl na návštěvě a exkurzi do její místní, živé arijsko-baltské tradice, která má prakticky stejné prvky, jako naše tradice středoevropská slovanská.
Návštěva proběhala v červnu tohoto roku a byli jsme tam pouze tři, bylo to tedy velice intimní setkání. Zúčastnili jsme se několika nádherných ceremonií, Rasos Svente – letní slunovrat a několika potních rituálů Pirtys. Během návštěvy mě jeden z lídrů litevské tradice pozval na mezinárodní kongres evropských nativních kultur ( eurpean indigenous native cultures ).

Byla to pro mě veliká pocta, tak jsem pozvání přijal a týden po návratu z Litvy do ČR jsem zase letěl zpět reprezentovat naší zemi.

Kongres je pod záštitou organizace ECER ( European Congress of the Ethnic Religions ) trval 4 dny. Sjeli se k přátelskému setkání zástupci Slovanů, Germánů, Vikingů, Árijsko-Baltských kmenů, Keltů, Hinduistů atd. ze zemí Litva, Bělorusko, Polsko, ČR :-), Belgie, Dánska, Norska, Anglie, Itálie, Řecka.

Za Čechy jsem tam byl já a Mariana spřízněná s českou organizací Rodná Víra. Nakonec se dohodlo, že ve vnitřním kruhu zástupců budu sedět, já a prezentovat české Slovany. Jednání, které probíhalo 4 dny ukázalo mnoho zásadních věcí, které shrnu pro dobrou přehlednost do několika bodů:

Video převzato z www: cestyksobe.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..