Kdo je Eckhart Tolle?

Jim Carrey představuje Eckharta Tolleho:

RADOST Z BYTÍ

Eckhart Tolle
Eckhart Tolle

Neštěstí neboli negativita je nemoc celé planety. To, co představuje znečištění životního prostředí na vnější úrovni, reprezentuje negativita na úrovni vnitřní.

Má ji v sobě každý, ne jen lidé v oblastech, kde nejsou uspokojeny jejich základní životní potřeby, ale i v oblastech, kde lidé žijí v blahobytu (zde možná ještě víc). Je to překvapující? Ne. V bohatém světě se lidé více ztotožňují s formou, více se ztrácejí v obsahu a jsou také častěji lapeni do pasti ega.

Lidé věří, že jejich štěstí závisí na vnějších událostech neboli na formě. Neuvědomují si, že to, co se děje, patří mezi nejnestálejší formy ve vesmíru – vše se neustále mění. Dívají se na přítomný okamžik, jako by byl znehodnocen tím, co se v něm odehrává a nemělo by, nebo jako na nedostatečný, protože se v něm neodehrává to, co by mělo. A tak jim uniká dokonalost života, která je všudypřítomná, dokonalost, která se skrývá za vším, co se odehrává i neodehrává, dokonalost za všemi formami. Přijměte přítomný okamžik a naleznete dokonalost nedotčenou časem a přesahující všechny formy.

Radost z Bytí, jediné pravé štěstí, k vám nepřijde skrze žádnou formu, majetek, úspěch, skrze žádného člověka, ani událost – skrze nic, co se děje. Radost k vám nemůže přijít – nikdy. Vyzařuje ze sféry neviditelného Bytí ve vašem nitru, z čistého vědomí – je tím, čím jste.


Partner www stránek
Objevte extrakty z medicinálních hub ...

Z knihy Eckhart Tolle – Nová země, 
vydalo nakladatelství Pragma

Kategorie: Duchovno

Jeden komentář

Radost z bytí – očima Eckharta Tolleho

  1. Nejvetsi stesti na tomto pozemskem svete je skutecne sam pritomny okamzik. Tolle je jeden z mistiku, ktery se dokazal z hloubky podivat egu do oci a pochopit ho. Pokud lide na svete nedokazi, nebo nebudou ochotni proskoumat co ego je nebude na svete zivot, ale prezivani. Srdecne diky Tolle zato, ze sdilis lidem sve poznatky. Anna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..