Vytváření vaší vize pro váš život může znít jako povrchní a výstřední plýtvání časem. Ale není tomu tak. Vytvoření působivé vize pro život, který si přejete, je vlastně jedna z nejefektivnějších strategií k dosažení vysněného života. Možná nejlepší způsob, jak se podívat na svojí životní vizi jako na kompas, který vás vede k tomu udělat nejlepší činy a nejlepší volby, které vás popoženou k životu, jenž je nejlepší právě pro vás.

Proč potřebujete vizi? Přikláním se k tomu názoru, že myšlenka s vizí ve vašem srdci a ve vaší mysli má větší šanci na úspěch, než kterého byste dosáhli bez jasné vize. Myslete na posílení své životní vize jako na mapování cesty k vašim osobním i profesionálním životním snům. Je ve vaší moci dosáhnout životní spokojenosti a osobního štěstí. Smutná realita je, že pokud si nevytvoříte svou vlastní vizi, dovolíte ostatním lidem a podmínkám, aby dali směr vašemu životu.

Jak si vytvořit svou osobní životní vizi? Předvídání vašeho života a určování jeho směru vyžaduje čas a reflexi. Potřebujete pěstovat vize a váš rozhled a také je nutné používat logiku a plánování, abyste mohli svou vizi prakticky využít.


Sponzor www stránek

Vaše nejlepší vize povstanou z vašich snů, nadějí a inspirací. Zarezonují s vašimi hodnotami a ideály a vytvoří energii a nadšení, aby vám pomohli posilnit a posílit závazek k tomu objevit možnosti vašeho života. Co vlastně chcete?

Otázka zní velice jednoduše, ale často je těžké na ní odpovědět. Dovolit sám sobě objevit své nejhlubší vášně může být pro nás velice nepříjemné. Možná si nechcete přiznat, že máte čas zabývat se něčím tak bizarním nebo neobvyklým, co by vás jinak ani nenapadlo chtít od svého života. Je důležité si uvědomit, že naplnění života obvykle nepřichází náhodou, ale cíleně. Také je dobré pokládat si otázky, které jsou pro mysl provokativní, které pomohou objevit možnosti toho, co byste od života mohli chtít. Vezměte v úvahu každý aspekt vašeho života. Osobní i profesní, hmotný i nehmotný. Uvažujte nad všemi důležitými oblastmi, rodinou, přáteli, kariérou, úspěchem, zdravím, kvalitou života, duchovním spojením a osobním růstem. A nezapomínejte při tom na legraci a užívání si.

Nezapomeňte zeptat se sami sebe, proč určité věci chcete. Uvažujte nad věcmi, které chcete spíše než nad věcmi, které nechcete. Dejte sami sobě povolení snít a představovat si. Snažte se spojit se s tvořivou silou. Buďte tvořivý. Uvažujte i nad myšlenkami, o kterých byste nikdy neřekli, že jsou možné. Zaměřte se nad vašimi přáními a tužbami srdce, a ne nad tím, co od vás očekávají ostatní. Čeho byste měli ve svém životě rádi vice? Jaké jsou vaše tajné vášně a sny? Co přinese do vašeho životě vice štěstí a radosti? Jaké vztahy byste chtěli mít? Jaké kvality byste chtěli rozvinout? Jaké jsou vaše hodnoty? O jaká témata se zajímáte? Jaké jsou vaše talenty? Jaké jsou vaše vášně? Co je na vás zvláštního a jedinečného? Čeho byste chtěli dosáhnout nejraději? Jaký odkaz byste chtěli po sobě zanechat?

Z dopisů od Jorge „Redtail Hawk“ Arenivar,
Překlad: David, www.inlakesalaken.cz

Kategorie: Duchovno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..