Pomalované obličeje, víření bubnů a zaříkávání jsou atributy, které si spojujeme se šamany. Známe je většinou z filmů a nad jejich počínáním se shovívavě usmíváme. Nedělnímu Aha! se ale podařilo i u nás objevit člověka, který o sobě tvrdí, že je šaman a díky šamanským schopnostem dokáže vyléčit takřka každou nemoc, dokonce i rakovinu.

Na pomoc mu přicházejí předci, které vyvolává pomocí ohně a bubnu. Zní to neuvěřitelně? Rozhodně ano! Proto se Nedělní Aha! rozhodlo českého šamana trochu vyzkoušet.


Partner www stránek
KRATOM – KOUZELNÁ BYLINA Z JIHOVÝCHODNÍ ASIE

Dokáže prý vyléčit všechno!

Přestože šaman Alex působí v Česku, je původem Srb, byť má izraelské občanství. Na první pohled byste si ho nicméně spletli s indiánem. Vznosné držení těla. V jiné barvě než v černé oblečený nechodí. Proč? Protože v šamanské říši je jeho duchovním zvířetem krkavec. Alex o sobě tvrdí, že má v sobě sílu, která léčí nemoci, jež klasická medicína léčit nemůže. Za příklad dává pacienta s prokázanou rakovinou levé plíce, kterého dokázal vyléčit. Odpovídá tomu údajně i lékařský nález před jeho šamanským zásahem a po něm.

A jakým způsobem léčí? Pomocí bioenergie a duší předků, kteří mu při ohňovém rituálu sdělují, jak a co má léčit. Racionálně uvažující člověk se zdráhá povídačkám o duších předků věřit, proto se Nedělní Aha! rozhodlo šamana Alexe trochu prověřit.

Ohňový rituál s předky

is_10350445

Spolu s šamanem odjíždíme do lesíka na okraj Prahy, kde pravidelně jednou za měsíc provádí tajný ohňový rituál. Hranice dříví čeká na podpálení, Alex vytahuje křesadlo a s jeho pomocí zapaluje oheň. Roztahuje nad ohněm ruce, nasává jeho energii. Po chvíli přichází na řadu buben potažený antilopí kůží, s jehož pomocí se dostává do tranzu. Na tváři šamana je vidět hluboké soustředění, pravidelný rytmus bubnu působí vznešeně i tajuplně. Nastává chvíle, ve které se prý Alex spojuje s pradávnými předky. Polohlasem mumlá, buben zrychluje tempo. „Před očima se mi míhají různé obrázky, jako film. Předci mi jejich prostřednictvím radí, jak léčit některé své pacienty. U jiných mi sdělují, že nemám dovoleno tohoto člověka léčit,“ říká na vysvětlenou.

 

Šaman ve zkoušce obstál!

is_10331932masekOhňová seance končí a redaktoři Nedělního Aha! se rozhodli šamana konečně podrobit zkoušce. Společná cesta teď směřuje do redakce Aha! v centru Prahy. Tam je pro něj připravený test, o kterém Alex vůbec neví. Asistentka redakce Zuzana den před tím spadla z žebříku a má naražená záda i krční páteř. Šamanovi říkáme, že ho budeme fotografovat a asistentku použijeme jen jako falešného pacienta pro ilustrační fotografii. A nastává šok! Šaman okamžitě přikládá asistentce ruce na krční páteř a pouští do ní energii. „Cítil jsem, že nemá krční páteř a záda v pořádku, proto jsem jí položil ruce na bolavá místa,“ vysvětluje šaman.

Podvod, nebo skutečnost?

Jsme z toho v rozpacích. Rozum nám radí nevěřit, šamanovy schopnosti ale ukazují opak. Zuzana, u které šaman odhalil naraženou krční páteř, navíc přiznává, že jí šaman opravdu pomohl, že jí bolest ustoupila. Je opravdu něco mezi nebem a zemí? Skutečně dokáže šaman pomocí bioenergie léčit? Ať je to jak chce, důležité jsou výsledky a uzdravení lidé. A i věda nám třeba jednou dokáže, že na tom skutečně něco je!

Co je šamanismus?

Šamanismus patří k nejstaršímu systémů uzdravování. V šamanismu je šaman přesvědčen o existenci paralelního světa, ve kterém se v tranzu může pohybovat. V něm prý může síly, které se zde nacházejí v podobě předků, totemových zvířat či v jiných podobách, žádat o pomoc, radu nebo lék.

Původní šamanismus je dnes velice ojedinělý, lze se s ním setkat u několika sibiřských kmenů, v Mongolsku a Tibetu, u indiánů hlavně ve Střední a Jižní Americe.

is_10350421

MUDr. Arnošt Najman: Je to jen obchod s nadějí!

„V poslední době přišlo do módy navštěvovat léčitele, šamany a další šarlatány, kteří si zahrávají s lidským zdravím. Chlubí se svými úspěchy, ale alternativní medicína nikdy nemůže nahradit alopatickou medicínu s jejími prokazatelnými, měřitelnými a zdokumentovanými výsledky. Pokud někdo nad pacientem šermuje rukama a tzv. čaruje, vypadá to efektně a u některých lidí to skutečně může spustit samoregulační léčebné síly organismu.

Tím, že má pacient bezbřehou důvěru ke svému léčiteli, léčí se vlastně sám, a to podle hesla »víra tvá tě uzdraví«. S něčím podobným se setkáváme i v medicíně. Když lékař předepíše pacientovi prášky, o nichž mu řekne, že mu zaručeně pomohou, byť by to byl obyčejný vitamin C, pomohou mu. Je to tzv. placebo efekt. A šamanismus a podobné věci jsou vlastně to samé, je to jen o to horší, že jde o obchod s lidským zdravím a nadějí.“

Článek převzat z www: www.ahaonline.cz

5 Komentářů

Akex: Jsem jediný český šaman a vyléčím i rakovinu!

  1. Tento článek mne hodně pobavil – zejména poslední věta o obchodu s lidským zdravím – žeby se ozvala potrefená husa komerčního zdravotnictví? 😉

  2. A co tak skromnost? Je hodne dobrych samanu a lecitelu, ale malo kdo z nich tvrdi, ze je jediny. Hlavni silou samana je mir a harmonie, skromnost a dobrosrdecnost, pokorna prace s duchy. Pokud vyvysujeme svoje Ja, tak nedochazi k duchovnimu leceni ale k silovemu. A nasleduje chteni toho kdo praktukuje. To se samanismem nema nic spolecneho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..