nahrávám mapu....

Datum/čas
10.06.2015
18:30 - 21:30

Místo
Městská knihovna v Praze Mariánské náměstí 1/98
Praha 1


Česká republika


Ro(c)kování s Předky: Oheň a Led


Unikátní setkání zástupců dvou pradávných kultur.

Otakame (mexický Marakaame) a Hivshu (inuitský zpěvák bubnů a lovec) přiblíží kosmovizi svých předků, budou sdílet své poznatky o životě a budou diskutovat na aktuální témata související s vývojem lidstva a vědomí, životním prostředím, mezilidskými vztahy, sebeléčením, osobním rozvojem, hodnotami lidství, posvátnými ceremoniemi. 

Budou sdílet tradiční i netradiční písně, příběhy, tanec, fotografie, krátká videa a odpovídat na dotazy z publika.

Součástí akce bude prodejní výstava huicholského umění a šamanských bubnů.

Překlad do češtiny bude zajištěn.

Vstupné 300 Kč. Platba na místě před akcí.

Partner www stránek


KRATOM – KOUZELNÁ BYLINA Z JIHOVÝCHODNÍ ASIE


Rezervace místa na setkani.otakame@gmail.com.

OTAKAME (v překladu „Levá ruka“)
Marakaame Otakame Rogelio Carrillo pochází z dlouhé linie šamanů huicholské tradice a již od útlého věku byl vychováván svými mistry. Před 12 lety prošel zasvěcením a získal status Marakaame (zpěvák, šaman, lékař, věštec a vykladač snů). Od té doby vede posvátné huicholské ceremonie, jako jeden z nejtalentovanějších. Cestuje po celém světě, kde se setkává s dalšími šamany a byl pověřen organizací řady oficiálních setkání, kterých se účastnil i mexický prezident. Každý rok vykonává rituální pouť na posvátná místa pouště Wirikuta. 
HUICHOLOVÉ jsou původní obyvatelé středozápadní části Mexika. Jsou strážci posvátné medicíny a silových míst v Mexiku, výteční umělci a bojovníci za záchranu Planety. V současnosti je po celém světě prezentován dokument Poslední strážci peyotlu, který pojednává o životě huicholů, spiritualitě a jejich misi na Zemi.

HIVSHU (v překladu „Hlas Arktidy“)
Hivshu, Robert Peary II., pochází z inuitské linie šamanů. Je vypravěč inuitských příběhů, drumsinger (zpěvák bubnů) a lovec. Narodil se a vyrůstal v oblasti Qaanaaq – Thula, v nejseverněji obydlené osadě světa Siorapaluk v Grónsku, jako potomek prvního dobyvatele severního pólu Roberta Pearyho. Hivshu pořádá přednášky o životě a kosmovizi inuitů v řadě zemí světa. Nedávno měl v kinech celosvětově premiéru dokument o Hivshu a jeho cestě po stopách jeho inuitské rodiny Cena za pól.
INUITÉ („Lidé“) jsou skupinou domorodých etnik žijících v arktických oblastech Aljašky, Grónska, a Kanady. Inuité stále žijí tradičním způsobem života, tradice a hodnoty se předávají z generace na generaci. Chovají velkou úctu k předkům a naslouchají jejich moudrým radám. Ve svých ústně předávaných mýtech a příbězích spolu sdílejí cenné zkušenosti potřebné k dobrému životu.

Organizuje Journey of the Ancestors, www.journeyancestors.com.  

Záznam ze setkání s Rogeliem v Praze:
Huicholes: The Last Peyote Guardians – Trailer:
Hivshu – Cena za pól – Trailer:
Šamanské bubny

Kontaktní osoba
Petra Votrubová
Telefon: 731180949
Email: setkani.otakame@gmail.com
Www: www.journeyancestors.com

Kategorie: