Opravdové společenství (komunita) – je skupina lidí, kteří se naučili projevovat a přijímat vzájemné odlišnosti. Díky tomu jsou schopni otevřeně komunikovat a tvořivě spolupracovat. Jako důsledek mnozí členové prožívají svou jedinečnost a současně společnou hlubokou jednotu.


mapa není k dispozici

Datum/čas
19.01.2024 - 21.01.2024
17:00 - 18:00


Jak na autentické vztahy (Vytváření opravdového společenství podle Scotta M. Pecka)

 

Workshopy vytváření opravdového společenství podle Scotta Pecka mi změnily život. Naučily mě přímé a zároveň neobviňující komunikaci. Naučily mě hlubokému naslouchání bez posuzování druhého. Naučily mě, jak průběžně čistit blízké mezilidské vztahy tak, aby v nich nic „nezahnívalo“. Naučily mě, jak vůbec vypadá hluboký otevřený vztah mezi dvěma lidmi. Naučily mě porozumět. A dokonce mi daly ochutnat, jaké to je cítit se součástí jednoho kmene. Ač práce Scotta Pecka nebyla založena na principech přírodních kultur, podle mého chápání a zkušeností to v přírodních kulturách takto funguje. V dnešním světě vrcholného Individualismu pro mě bylo úplně nepředstavitelné, co to ve skutečnosti znamená žít v kmeni. Ani teď ještě nemůžu říct, že bych to věděl nebo snad dokonce uměl. Workshopy podle Scotta Pecka jsou pro mě ale zatím tím nejlepším nástrojem, jak se k tomuto ideálu přibližovat.

Opravdové společenství (komunita) – je skupina lidí, kteří se naučili projevovat a přijímat vzájemné odlišnosti. Díky tomu jsou schopni otevřeně komunikovat a tvořivě spolupracovat. Jako důsledek mnozí členové prožívají svou jedinečnost a současně společnou hlubokou jednotu.

Záměrem workshopu není naučit se konkrétní postupy a vzorce komunikace, ale naopak objevovat a nacházet svoje vlastní nové cesty, jak autenticky komunikovat sebe s hlubokým respektem k druhým. Seznámíme vás s principy, kterými se lze řídit při hledání nových cest. Budeme vás podporovat ve vašem vlastním objevném procesu. Na workshopu společně vytvoříme prostor, ve kterém můžete dělat chyby při hledání nových cest, což může být v každodenním životě velmi obtížné. Tento prostor nám pomáhá znovu a znovu nacházet způsoby, jak procházet skrze své vlastní i skupinové trable a nacházet vzájemné porozumění.

Tvým úkolem není hledat lásku, ale pouze hledat a najít všechny svoje překážky, které sis proti ní vystavěl.Rumi

Přijďte, pokud jste připraveni a ochotni se dívat sami do sebe, nacházet a odstraňovat vlastní překážky v autentické komunikaci.

Praktické informace:

Formát workshopu i principy autentické komunikace vychází z práce Dr. Scotta M. Pecka (viz kniha V Jiném rytmu).
Přibližně jedna a půl hodiny teorie, dále následují 2 – 3 hodinová sezení, kde probíhá společné objevování, jak teorii uvádět do praxe.
Záměrem je zažít opravdové společenství v rámci skupiny, která se sejde.

Přibližný časový rozvrh
1. den (pátek) 17 – 21
2. den (sobota) 9 – 21
3. den (neděle) 9 – 16

Co říkají účastníci:

Účast na workshopu podle Scotta Pecka mi pomohla žít více autenticky. V rámci tohoto semináře jsem našel a odstranil osobní překážky, které mi bránily být otevřený a upřímný k ostatním, ale i sám k sobě. Současně jsem navázal skutečně hluboké vztahy s lidmi, které jsem do té doby vůbec neznal, a poprvé v životě jsem zažil pocit skutečné komunity, který spočívá v hlubokém pocitu bezpečí, svobody sebevyjádření a respektu k ostatním bez ohledu na jejich odlišnosti. Workshop mi přitom dal i nástroje, jak k těmto cílům směřovat i v mém osobním životě, což mi následně pomohlo se otevřít a navázat skutečně autentické vztahy s mými přáteli.“ Jakub

Partner www stránek


Objevte extrakty z medicinálních hub ...


Workshop podle Scotta Pecka změnil můj pohled na interakce, které prožívám ve svém životě. Zkušení facilitátoři nás uvedli do prostoru, kde jsme se mohli učit a experimentovat. Během této doby jsem získal lepší vhled do svého osobního růstu a naučil se, jak prohlubovat vztahy.“ Chris

 

Budování komunity pomocí metody Scotta Pecka pro mě znamená dosáhnout autenticity a přijetí na úrovni, která je zdánlivě nemožná, nebo alespoň utopická. Během těchto workshopů jsem mohl skutečně otestovat, kde jsou mé hranice, kde si dělám iluze, čemu se vyhýbám, čeho se bojím, co mě štve, co si opravdu přeji, pro co mé srdce plápolá. Zažívat kvalitu lásky v praxi? Tak bych to také mohl vyjádřit. Byly i okamžiky, kdy jsem se cítil, jako bych umíral, cítil se, že letím skrz strop a už se nikdy nevrátím, a komunita je nejhorší nápad vůbec. A pak se něco stane a objeví se krása. To je moje zkušenost.“ Lukáš

Workshop mi pomohl proniknout hlouběji do sebe, být autentický, upřímný vůči ostatním ohledně svých procesů, cítit a budovat důvěru a opravdové vztahy mezi lidmi a důvěřovat hranicím, jak svým, tak i ostatních. Tento workshop mi otevřel tohle všechno a ještě více. Když se chcete hluboce spojit se skupinou lidí, přijďte na workshop!“ Lars

Lektoři:

Workshopem vás provedou dva facilitátoři Aleš Fodor a Eomi Andrlíková.

AlesAlešova cesta do hlubin sebe začala v roce 2014. Do té doby životem procházel s tvrdě materialistickým pohledem na svět. Pak přišla velká krize a úplné zhroucení jeho života, manželství, práce i názorových systémů. Začal objíždět všeliké semináře (Human Design, cesta do Indie, meditace, holotropní dýchání) a makal na sobě. Střídal  jednu nauku za druhou, až ho indická guru Shanti Maia jedinou větou nasměrovala jasným směrem. „Když kopeš studnu, nemůžeš kopat mělké díry na mnoha místech. Musíš kopat na jednom místě, dokud nenarazíš na vodu.“ Tou studnou se mu stal šamanismus. Od roku 2019 hraje v jeho osobním rozvoji obrovskou roli život ve vznikající ekovesnici SpoluZemě Vrábsko, kterou pomáhá zakládat. Život ve společenství lidí zaměřených na opravdové hluboké vztahy je pro něj nepřetržitým seberozvojovým seminářem. Více o Alešovi.

 

foto EomiEomi, neúnavná průzkumnice životních hloubek, se zajímá o mezilidské vztahy, vědomou práci s dětmi a upřímnou, pravdivou komunikaci. Je spoluzakladatelkou společenství SpoluZemě Vrábsko, má za sebou bezpočet kurzů a nejvíce ji naplňuje, když může spoluvytvářet bezpečný prostor, kde se může člověk navracet k sobě.

 

Úroveň:

Zakladní – pro seminář nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti.

Místo konání: 

Bude brzy upřesněno.

Strava:

Je zajištěna výborná vegetariánská strava z kvalitních surovin. Pokud potřebujete speciální dietu, dejte nám prosím vědět předem.

Cena:

  • jídlo, ubytování a příspěvek na prostor – cenu brzy upřesníme
  • odměna za práci lektorů a za organizaci semináře: 2400 – 5000 Kč dle vašich možností a hodnoty, kterou pro vás workshop má

Přihlášení: Přihlaste se prosím vyplněním rezervačního formuláře na https://www.samani.cz/jak-na-autenticke-vztahy-vytvareni-opravdoveho-spolecenstvi-podle-scotta-m-pecka/

Kontaktní osoba
Jana Hanzlová
Telefon: 777648072
Email: jana@samani.cz
Www: https://www.samani.cz/

Kategorie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..