Sabine Kuegler
Sabine Kuegler

Fascinující skutečný životní příběh Sabiny Krueger, která celé své dětství strávila spolu s rodiči a dvěma sourozenci u nově objeveného kmene Faya na ostrově Papua v Nové Guineji, kam byl vyslán její tatínek německou vládou, aby studoval jazyk tohoto kmene. Kmen Faya měl v době objevení 400 obyvatel, kteří stále ještě lovili s luky a šípy, jedli hady, hmyz a červy a praktikovali mezikmenové války a zabíjení z pomsty.

Tento film byl natočený podle v německu populární knihy, kterou Sabine o svém dětství napsala. 

Další info např.: www.csfd.cz/film/303338-dschungelkind/bazar/

Sabine v současné době pracuje jako velvyslanec německého ministerstva životního prostředí při OSN a věnuje se bio diverzitě, udržitelnosti a ochraně přírody.

Sabine Kuegler
Sabine Kuegler

 


Sponzor www stránek

Jeden komentář

Recenze filmu: Dítě džungle (Dschungelkind)

  1. Velmi zajímavý snímek. Bohužel je dnes notoricky známo, že právě takové zasahování Evropanů (pomoc se stavbou lepšího srubu, přílety vrtulníku, benzínový motor člunu, kanistry, plechový sud, ošetření zraněného nebo nemocného, léky, magnetofon, fotoaparát a stovky dalších drobností včetně samotného pozorování chování a způsobu života návštěvníků) do primitivního, ale harmonického života lidí vede velmi rychle k tragickému rozvrácení jejich života, kdy tihle přírodní lidé končí v opovržení a v beznaději předměstských slumů, neschopní se přizpůsobit naší civilizaci bez sebemenší možnosti návratu ke svému tradičnímu způsobu života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..