Možná už i vám začíná být v médiích, a to těch hlavního proudu, tak těch menších, trošku předuškováno. Je to způsobeno tím, že ČR pociťuje silnou absenci myslitelů, filozofů a duchovních učitelů. Prostě nejsou. A pokud jsou, z mnoha důvodů nemají odvahu promluvit veřejně, anebo je tam prostě nepustí. Dušek shodou mnoha okolností do médií zatím smí. Zatím. Jeho poslední rozhovor pro MF dnes je znovu velmi výživný, neboť Dušek výrazně přitvrdil a odkrývá samou podstatu systému. Pamětníci by řekli, že mu nastavuje nemilosrdné zrcadlo.

Rozhovor Jany Cíglerové pro Magazín MF Dnes, číslo 10 z 8.3.2012, str. 6-11

Vy si myslíte, že lidé přišli o duši?

Podívejte se, kolik lidí chodí k psychologům, protože mají duševní poruchy, nemoci, stres, nelíbí se jim život, nebaví je to, jsou nemilovaní, nemají motivaci, jsou v trvalé depresi, ztracení. Jsou to všichni ti, kteří uvěřili, že musí něco dělat, aby něco měli.

Musíte přece někde bydlet a nějak platit složenky, ne?

Tahle planeta je postavená na tom, že tu všechno je. Člověk se narodí a planeta má pro něj všechno kompletně připravené. Ví to každé zvíře a každý hmyz. Ti nepotřebují peníze – na co? Normálně žijou. To my lidi hrajeme virtuální hru, že si všechno musíme koupit.

Jak podle vás můžou každodenní lidé vypadnout z té hry?

Nemusí z ní vypadnout. Stačí, když si uvědomí, že to není život, ale hra. Stačí si uvědomit, že ve skutečnosti nemůžou nikdy nic vlastnit. Je to jen dohoda mezi lidmi. V okamžiku smrti je to zřejmé. Ni si s sebou nevezmeme. Spousta lidí se trápí kvůli penězům, protože jsou skrze svou osobní důležitost vtaženi do té nemilosrdné hry. Banky by měly být trestané za to, co lidem dělají, jak je uvrhávají do úvěrů a hypoték, zatajují jim body ze smluv.

Co banky lidem zatajují?


Sponzor www stránek

Uznávaný ekonom Andreas Claus na přednášce v Brně mluvil o tom, že banka, když zbankrotuje, tak má ze zákona právo od vás požadovat okamžité splacení dluhu. Když ho hned nesplatíte, může vám sebrat tu zástavu. Jistě víte, že v posvátných starých knihách je úrok označený za lichvu. Dočetl jsem se, že islámské banky dodnes nepožadují úrok. Žijí z podílu ze zisku. Půjčí vám až poté, co velice dobře prozkoumají, na co si chcete půjčit. Pokud se vám daří a vyděláváte, odvádíte bance dohodnutý podíl. Když se vám nedaří, vrátíte bance, co jste si půjčili, ale ani o kousek víc. U nás to funguje tak, že jakmile si půjčíte, už musíte vracet víc. Chápete ten nesmysl? Kde se ty peníze navíc mají vzít?

Vytvoříte zisk.

Jak může planetárně vzniknout zisk? Dívejte se na to jako na celek – zisk vznikne jen tak, že jinde vznikne ztráta. Proto civilizace krachuje.

Například vy jako herec umíte něco, co já ne, aproto vám ráda dám své peníze za to, že mi to předvedete.

To ale není zisk. To je výměna. To, co my jako civilizace hrajeme, je celoplanetární letadlo. Silné ekonomiky hledají levnou pracovní sílu, která bude pracovat za málo, a ony to potom draze prodají. Z toho rozdílu takzvaně tvoří zisk, ale ten je postavený na podvodu, na neinformovanosti. Díky internetu dneska všechny pracovní síly zjišťují, jaká je cena jinde na trhu, a výrobní továrny se musí pořád posouvat do míň informovaných zemí, kde jsou lidi ochotní pracovat za nižší sazbu.

V čem vám to připomíná hru letadlo?

Že i ta se jednou vyčerpá a zhroutí. Za starých dob přišla válka, nastala katastrofa, všechno se rozbilo a zmizel faktor, který vidíme teď. Systém se nasycuje a nasycuje, zároveň rostou dluhy. A teď už je jen otázka, kdo vlastně komu dluží. Jak to, že jsou ty dluhy tak obrovské, že už ani úroky z nich nejdou zaplatit? I bez složité matematiky pochopíte, že země dluží neskutečné sumy. Já jen nepochopil komu. Kdo je věřitel všech vlád? Nechápu třeba, jak může dlouhodobě fungovat schodek v rozpočtu. Představte si, že byste takhle fungovala doma, každý rok byste byla mínus sto padesát tisíc a zase si půjčila. A pak byste si půjčila, abyste to mohla splatit. Jak dlouho byste to mohla dělat?

 

Kategorie: Duchovno

6 Komentářů

Jaroslav Dušek pro Mf Dnes: Banky nám záměrně kradou duše

 1. Vážený pane Dušku,
  to Vaše povídání je jako pohlazení na duši a mám pocit, že se musíme znát, protože to všechno, co jsem od Vás četla, se mi zdá blízké a známé. Strašně ráda bych si s Vámi povídala přes e.mail, pokud budete mít čas a zájem.
  Hezký den přeje Ivana

  1. Dobry den,
   osobne kontakt na pana Duska nemam, ale zkuste oslovit divadla, kde J.Dusek vystupuje.
   Take jsou uzasne besedy s panem Duskem, kde se jiste dostane na vas dotaz/reakci.
   Patrik

 2. Pan Dušek mluví moc hezky a je dobře, že si tyto informace nenechává pro sebe a šíří je dál. Jinak k tomu kdo je věřitel vlád. Myslím si, že to je různé, mohou to být jiné vlády. Například USA dluží neuvěřitelné peníze Číně, výhodou pro američany je, že v dolarech.

 3. Dušek skvěle umí zahrát ekonoma, myslitele, i filozofa 🙂 Kdyby někoho zajímalo, proč je blbost koukat se na peníze jako na koláč, tak číst zde: http://www.mises.cz/clanky/polemika-s-urokovym-strasakem-1517.aspx

  Stručná odpověď na Duškovu otázku je: Peníze nejsou koláč. Ten sníš, a je po něm. Penězi zaplatíš, a někdo jiný s těma samejma zaplatí zas jinde. Peníze tečou, používají se furt dokolečka. Zisk je odměna za výhodnou dobrovolnou směnu. Dušek vybral peníze na divadle, na které šli lidi dobrovolně, to je ten zisk.

 4. Bože proč ze sebe někteří tak rádi dělají naprosté blbce? Dušek možná dokáže odříkat naučený text, pak to může mít i hlavu a patu, jako amatérský „ekonom“ je ale na úrovni idiota.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..