Patrik (Neošaman a Máyský strážce času)

Patrik (Neošaman)O šamany a šamanské léčení jsem se začal zajímat pod tlakem mnoha životních zvratů asi koncem roku 2009.

Od té doby jsem se setkal s mnoha šamany, učiteli a dalšími zajímavými lidmi na duchovní cestě, kteří mne obohatili.

Také jsem začal pomáhat lidem kolem sebe a na vlastní kůži si ověřil, jak silné a účinné jsou šamanské techniky, a jak mohou zcela změnit život jednotlivcům i celým skupinám.

Neustále hledám pokoru a sílu v této cestě pokračovat a inspirovat k ní i ostatní – a k tomu mají sloužit také tyto stránky…

 

Jarek (Máyský strážce času)

jsem škatulkově nezařaditelný veselý skřítek plný energie, co jde často úplně opačným směrem než ostatní, protože prostě cítí, že to tak má udělat a je mi tam dobře (jsem 9 Imox dle Tzolkin). Nikdo mě nenazývá šamanem, ale mám rád přírodu, čerpám v ní energii a spojuji se s ní. Sem tam mně proskočí ve snu či při vědomí nějaká vize, tak ji prostě lidem řeknu nebo ji sám aplikuji, pokud je jen pro mě.

Někdy lidem pomáhám tím, že s nima zatřesu a neústupně jim nastavím zrcadlo (to se učím dělat víc jemně) a nebo řeknu co mi právě přijde, jindy s nimi mluvím o jejich stínech, zrcadlech a vzorech a vytahujeme je na povrch, aby je daný člověk mohl zpracovat. Zajímá mě nejen přírodní moudrost, ale také psychologie, typologie a sociologie. Mám rád vše kreativní a intuitivní, nespoutané pravidly: tanec, kreslení, hru na různé nástroje (na všechny nevalně :)) dynamické meditace, meditace lezením v horách, psaní, hory, ale také třeba tai-či. Tím, že jsem se životu oddal, se mně denně děje spousta synchronicit (slovy Junga, západní svět tomu říká náhody :)) a život tak jaksi sám směřuje tam, kam má se vším zabezpečením, co potřebuji, za což ze srdce děkuji.

Tata Pedro a nan Shuni mně iniciovali jako jednoho z New Walkers – Mayan Day Keepers, což mně zavazuje, šířit mayskou moudrost u nás (mayská kosmologie, Tzolkin a navaly, výklady mayských stromů života).

Míša – Lusílija (Simbis – Širší spektrum vnímání)

Snažím se lidem usnadňovat jejich cestu k sobě samým, k nalezení vlastních kvalit, k uvědomění a využívání své vnitřní síly, k rozvíjení svého potenciálu. Věnuji se seminářům a kurzům vnitřního rozvoje, terapeutickým sezením a konzultacím.

S Jarkem a Patrikem se naše cesty spojily nejprve skrze tantru – plné vědomé prožívání přítomného okamžiku, poté i díky šamanismu – úctě k posvátným zemským energiím. Naše zdánlivě nesourodé životní cesty zdá se vzájemně příjemně doplňují a obohacují. Ráda se svými příspěvky pokusím obohatit i tyto stránky o jiný pohled na Svět kolem nás.

P.S. Jarek: zajímavé je, že podle mayského kříže jsme si s Míšou navzájem pomocníky na naší cestě.